Tarihe Göre Filtrelenen Öğeler Haziran 2016

Başkan SELİMOĞLU'nun Kadir Gecesi Mesajı

Ramazan ayının sonuna yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Yüce Kitabımız’da “bin aydan daha hayırlı” olduğu bildirilen Kadir gecesi, insanlık için kurtuluş reçetesi olan Kur’an’ın indirilmeye başlandığı, esenliğin bütün dünyayı kuşattığı, dua ve tevbelerin kabul edildiği bir kutlu gecedir.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm islam aleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, Yüce Mevlâmız’dan, tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız tüm ibadetlerimizi kabul etmesini, bu gecede yapılan dua ve yakarışların, İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını niyaz ediyorum.
Hayırlı Kandiller

İftar Yemeği

Hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla düzenlemiş olduğumuz iftar yemeğinin sahibi Kadir - Nimet SAYGIN idi. Bu vesile ile Kapalı pazar yerindeki iftarımızda hemşehrilerimizle buluştuk; ikramlarda bulunduk.Gönlümüz bir, soframız bir dedik.Yapmış oldukları yardımlardan dolayı Karamanlı'mız adına teşekkür ederiz.
27.06.2016

REFÜJLERİMİZ RENKLENİYOR.

Orta refüj düzenleme ve yeşillendirme çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.Yapılan çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bulduk.

TERÖR SALDIRILARI NEDENİYLE 14. CEVİZ, YAYLA VE MERMER ŞENLİĞİ İPTAL EDİLDİ.

        Başkan Fatih SELİMOĞLU, '' Terör saldırıları dolayısıyla 05.05.2016 tarih ve 34 numaralı meclis kararı ile 14. Ceviz, Mermer ve Yayla Şenliği’ni bu yıl düzenlenmemesi kararını aldık.
       
      Başkan SELİMOĞLU, yaptığı açıklamada, son günlerde ülkede meydana gelen, milleti büyük acıya boğan terör saldırıları nedeniyle şehit haberlerinin geldiği bu ortamda şenlik yapılmasının doğru olmayacağını, “Ülkemizin son dönemde yaşamakta olduğu terör saldırıları nedeniyle can kayıpları yaşanmakta, güvenlik güçlerimize yönelik tehdit ve saldılar sonucu şehit haberleri gelmektedir. Ulusal güvenliğimizi tehdit eden tüm bu unsurlara karşı devletimiz gerekli cevabı en sert şekilde vermektedir. Bundan en ufak bir şüphe duymuyoruz. Milletimizin birlik ve beraberliğine yönelmiş tüm terörist eylemler yine milletimizin sabır, metanet ve birlik duyguları içerisinde yok olmaya mahkumdur. Terör saldırılarında şehit olan tüm güvenlik güçlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz” dedi.

       Ülkenin içerisinde bulunduğu şartları dikkate alarak, terör saldırılarının ve şehit haberlerinin geldiği bir dönemde belediye olarak 14. Ceviz, Mermer ve Yayla Şenliği'ni iptal etmenin uygun olacağı kanaatine vardıklarını belirten SELİMOĞLU, “Birçok belediye ve kamu kurumu tören, şenlik gibi etkinliklerini bu dönemde iptal etmektedir. Tüm vatandaşlarımızın bu iptal kararını anlayışla karşılayacağını ümit ediyoruz.” dedi.

        İptal kararı kapsamında Belediye Meclisi olarak 9 Temmuz 2016 Cumartesi günü müzikli eğlence programı yerine Baraj Piknik alanında çocuklara yönelik ''Piknik ve Toplu Sünnet Şöleni'' ve 10 Temmuz 2016 Pazar günü yayla pikniğinin yapılacağı, Sünnet şölenine katılacak çocuklarımızın 13 Haziran 2016 Pazartesi günü Belediyemiz Hizmet Masası birimine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.Son başvuru tarihi olarak 20 Haziran Pazartesi günüdür.

        Gösterdiğiniz anlayıştan dolayı teşekkür ediyor, en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Fatih SELİMOĞLU
Belediye Başkanı

Bu RSS beslemesine abone ol
close

Haber ve bülten

Sitemizden yayımlanan son Haberlere Ulaşmak ve Daha Fazlası için, e-posta Listemize
Abone olun.

T.C KARAMANLI BELEDİYESİ Gizlilik politikası & Kullanım Koşulları
İstediğiniz zaman e-posta listesinden çıkabilirsiniz.
Web Tasarimi web danismanligi